Návšteva u dredmakera

Na výrobu novej frizúry si rezervujte minimálne celý deň. Ak máte vlasy dlhšie, môže to trvať aj tri dni! Dôkladne umyté vlasy, bez použitia kondicionéra, vám dredmaker rozdelí na malé ostrovčeky, ktoré sa musia rozpočítať na požadovaný počet dredov. Každý pramienok sa rozdelí na dve časti, ktoré sa krížia a uťahujú.

Keď sa takýmto spôsobom príde až na koniec, vezme sa háčik a všetky vyliezajúce vlasy sa zatiahnú späť do nového dredu. Trvá to dlhšie, ale výsledok je suprový. Potom je ešte druhý spôsob, jednoduchší, a trvá kratšie, ale výsledok nemusí byť až taký dobrý. Dá sa to posúdiť pri samotnej práci, podľa kvality vlasov.


Prehnaná starostlivosť sa nevypláca!
Ak práve nie ste černoch, tak vám na hlave nerastie ideálny materiál na výrobu dredov. A preto, ak chcete pekné a upravené dredy musíte sa o ne primerane starať. Každého pol roka musíte navštíviť svojho dredmakera, aby vám dredy upravil.

Vlasy totiž každý mesiac narastú približne o centimeter a pokiaľ by sa nezatiahli do dredu, hrozilo by jeho deformovanie. Ak máte šikovné ruky, opravu dredov zvládnete aj samy doma. Koreň dredu si chyťte medzi ukazovák a prostredník a pritlačte ho prstami k hlave.

Dred šúchajte krúživými pohybmi tak dlho, pokiaľ sa nedopletie. Opravovať dredy po celej dĺžke nebudete musieť do nekonečna. Časom sa zacelia a čím ďalej ich budete nosiť, tým lepšie budú vyzerať. Občas si ich prídete dať zaháčkovať, pretože hlavne vzadu si ich dobre nevidíte :D

Paradoxom je, že ak nechcete na hlave nosiť veľkoliaheň vší, dredy by ste si nemali príliš často umývať! Dredy totiž veľmi ťažko schnú. Ak sa v nich udržiava vlhkosť, hrozí nielen výskyt plesní, ale môžete tak zároveň vytvoriť ideálne podmienky pre výskyt malých potvoriek.

Ak sa o svoju korunu krásy dôkladne staráte a neprídete do styku s niekým, kto vši má, nemusíte sa ničoho báť!   Občas si môžete dredy prepláchnuť slanou vodou, a ak by ste chceli dosiahnuť lesk, potom citrónovou vodou, ale nie namiečanou s citrodekom :D

 

Z extrému do extrému?

Ak vás dredy po čase prestanú baviť, rozhodne sa nemusíte nechať ostrihať dohola. Stačí ak si kúpite pár litrov kondicionéru a vybavíte sa trpezlivosťou a pevným hrebeňom. Keď si budete dredy rozčesávať, nebojte sa vypadnutých vlasov. Denne nám z hlavy vypadnú desiatky vlasov, dred ich však zadrží a pri rozčesávaní preto môžete mať pocit, že si ich vytrhávate.

Tak čo? Idete do toho?