Ako dlho trvá pletenie afro vrkôčikov?

 Závisí to od dĺžky a od počtu vrkôčkov. Priemerne zapletanie zaberie asi 10-12 hodín (nemusí byť naraz, napr. v piatok jedna časť v sobotu druhá).

 

Dajú sa zapletať aj vlastné vlasy bez pridania umelých prameňov?

 Áno, dajú sa zapletať aj vlastné vlasy. Do pol hlavy je to bežné. Na zapletenie celej hlavy je však potrebné mať husté vlasy. V takomto prípade trvá zapletanie od 45 minút do 4 hodín. Závisí to od viacerých faktorov.

 

Koľko balíkov kanekalonu sa spotrebuje pri zapletaní vrkôčikov?

 Toto je individuálne. Na 150-200 vrkôčikov sú potrebné 3-4 balíky. Závisí však najmä na hustote vlasov (čím hustejšie, tým viac balíčkov) . 

 

Ako dlho tento účes vydrží?

 V priemere vydrží takýto účes 3-5 mesiacov. V závislosti od starostlivosti. Je možné že účes vydrží aj dlhšie. Ak si niekto farbí vlasy, je potrebné, aby  farba kanekalonu stále korešpondovala s odtieňom vašich vlasov, ktoré postupne odrastajú. Ak sa časom stane, že vaše vlasy začnú jemne vytŕčať z  kanekalonového vrkoča, stačí ich  jemne  obstrihať. Po takejto úprave účes  vyzerá stále ako nový a možno jeho životnosť predĺžiť.

 

Aké dlhé vlasy musím mať ak si chcem napliesť afro vrkoče?
 

 Zapletenie vrkôčikov je možné už na 7-10 cm vlasy. Dĺžka nadpletenia je potom individuálna, záleží na dohode.  Z ľubovoľnej dĺžky vašich vlasov sa dá napliesť rôzna dĺžka vrkôčikov podľa želania.

 

Aké sú možnosti ukončenia vrkôčika?

 Najčastejšie ukončenia sú ohňom, horúcou vodou, korálkami alebo gumičkou. Vrkôčiky je možné natáčať a vlniť, stačí keď vrkôčik obtočíte okolo natáčky (nie však so suchým zipsom) a na 10 sekúnd ponoríte do vriacej vody.

 

Dá sa kanekalon nafarbiť?

 Nie, kanekalon nie je možné farbiť, je to vlastne umelá hmota. Výhodou však je, že pri zapletených vrkočoch , si v prípade potreby môžete bez problémov dofarbiť svoje vlasy.

 

Ako sa tento účes umýva?

 Rozdiel je pri spôsobe zapletených vrkôčikoch. Ak je zapletená celá hlava po pramienkoch, potom je postup nasledovný:

Vlasy sa umývajú normálnym spôsobom, najlepšie bez kondicionéra. Osobne odporúčam namixovať si v nejakej fľaši šampón s vodou, vyliať na hlavu a rovnomerne jemne ho  rozmasírovať na hlave. Najdôležitejšie pri tomto všetkom je vymytie šampónu z vlasov kvôli tomu, aby sa nezačali tvoriť lupiny z nie dobre vymytého šampónu .

 

Pri zapletení pol hlavy je postup rovnaký, rozdiel je iba v tom, že šampón nanášame v smere zapletania z dôvodu nerozčuchrania si vlasov.

No a samozrejme veľa trpezlivosti pri umývaní. Výhodou pri umývaní takéhoto účesu je to, že ak je zapletená celá hlava a nie je spotená, nemusia sa vlasy umývať tak často, ako ste zvyknutí pri normálnych rozpustených vlasoch.

 

Budem mať po rozpletení vrkôčikov zničené vlasy?

 Tento účes vlasy neničí. Vo vrkoči je vlas v kľude, veľmi jemne zvlnený po dobu niekoľkých mesiacov. Dokonca sú vlasy chránené od rôznych vlasových prípravkov, lakov, žehličiek na vlasy, ktoré majú omnoho ničivejší efekt. Fámy o ničení vlasov vznikli najmä kvôli vypadávaniu vlasov.

Je treba podotknúť, že denne nám vypadne 50-100 vlasov. Keďže sú vlasy zviazané vo vrkoči,  nemajú ako vypadnúť. Preto všetky vypadnú naraz pri rozpletení účesu, čo niekedy môže vyvolať paniku. Po rozpletení vlasy vyzerajú veľmi jemne, budete mať dojem, že každý vlas je osobitne od iného. Je jemne zvlnený, nie však skučeravený.  Možno vás pri rozpletaní budú vlasy bolieť, (ak ich nebudete rozpletať trpezlivo).

Väčšinou sa dajú vrkôčiky len stiahnuť po uvoľnení – môžem objasniť cez email, alebo telefonicky. Vlasy si každopádne rozčešte prameň po prameni a ak by vás vlasy boleli, počkajte s umývaním do druhého dňa. (Vlasy bolia preto, lebo sťahujete dole zapletené vrkoče. Väčšinou sa to stáva pri dlhších vlasoch), Na umyté vlasy nechajte pôsobiť vlasový zábal. Po nejakej dobe si môžete dať tento účes znova zapliesť.
 

 Výhody účesu:

  • Vlasy nevypadávajú denne, takže nemáte plnú kúpeľňu vlasov po rozčesávaní.
  • Vlastné vlasy si pokojne oddychujú počas celého obdobia, kým sú zapletené.
  • Vlasy netreba umývať tak často, ako keď sú rozpustené.
  • Ako si večer ľahnete, tak sa ráno zobudíte. Účes je už ráno vytvorený, teda vám šetrí čas.
  • Je to veľmi elegantný účes, dokonca vhodný aj ako svadobný.
  • Hlava sa v podstate vetrá, pretože vlasy sú zapletené v pramienkoch. 
  • Dá sa nosiť na akýkoľvek spôsob.

 

Nevýhody účesu:

Hlava je ťažšia, pretože objem vlasov sa zväčší trikrát v porovnaní s vlastným objemom vlasov. 

Niekedy sa stane, že pokožka pri korienkoch začne svrbieť a sčervená. Vtedy netreba panikáriť. Stačí si pokožku natrieť nejakým hydratačným krémom, alebo mastičkou, pretože vrkôčky su príliš stiahnuté a teda ťahajú vlastné vlasy. V takom prípade si ich treba prísť nechať prepliesť v tých partiách, kde to ťahá  Obyčajne začervenanie zmizne po týždni. Väčšinou vlasy ťahajú na spánkoch, pretože tam ich máme všetci jemnejšie. Hlavne si tie miesta netreba škrabkať.